Doskonałe Życie- Czyli Historie Biurowe Odc. 59

Odcinek 59 – Weź swoją karierę we własne ręce

Historie biurowe toczą się w polskim oddziale międzynarodowej firmy. Oddział ten jest nazywany Centrum Doskonałości, tak więc wszystko w nim musi być doskonałe.

Wraz z budzącą się do życia przyrodą, w człowieku budzą się uczucia, których powinien się wstydzić. Te uczucia, które sprawiają, że ciągle mu mało, że własne deficyty intelektualne uwierają jak brodawka na twarzy atrakcyjnej kobiety. Uczucia, które niszczą rodziny i doprowadzają ludzi na skraj załamania nerwowego. Mowa tutaj oczywiście o ambicjach.

Dotychczas w życiu zasady miałem proste- nie pozwalałem obcym ludziom dotykać brudnymi łapskami mojego zgrabnego tyłka, moich włosów i mojej kariery. Wszystko zmieniło się, kiedy firma postanowiła zadbać o rozwój swoich pracowników i wykorzystać ów rozwój, do zrealizowania swoich ambicji. Coś jak z rodzicami, którzy wykorzystują dzieci, do spełniania własnych marzeń.

„Zarządzanie zasobami ludzkimi jest istotną rolą naszej organizacji. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy mogli podnosić swoje umiejętności. Być może, niektórzy z nich nie chcą tego robić, tkwiąc w swoich strefach komfortu, ale my tak długo będziemy w nich wierzyć, aż wreszcie się rozwiną. Za wszelką cenę”

Tak wyglądał mail, którego dostaliśmy w poniedziałkowy poranek. I jak to z poniedziałkami bywa- dalej było tylko gorzej. Każdy pracownik miał odbyć obowiązkową sesję mentoringową z naszą główną przełożoną. Osoby, które nie stawią się na sesji, miały zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

„Weź swoją karierę we własne ręce” – brzmiało hasło, a jako dodatek do niego, mogliśmy zapoznać się z dokładnym profilem naszej mentorki:

Elżbieta „Ela” Turczyńska
Regionalny Dyrektor Firmy FinanzHut, Leader Strefy EMEA, Naczelnik FinanzHut Polska, Regionalny Opiekun Klienta VIP, Kierownik Centrum Doskonałości, Dyrektor Zarządzający spółki córki FinanzHut Kredit Polska sp. z o.o. Najwyższy Lokalny Punkt Eskalacyjny, Pierwsza Tego Stanowiska, Zrodzona z Nadgodzin.

– Uważam, że to znakomita okazja, aby rozwinąć siebie – cieszyła się Bożena.

– Nie ma niczego, czego taki mężczyzna jak ja, mógłby się nauczyć od kobiety – oznajmił Przemek.

– Mam tylko nadzieję, że moje spotkanie nie wypadnie po szesnastej, chuj mnie strzela, jak mam tutaj siedzieć tak długo – wyraziłem swoje zakłopotanie.

Następnego dnia o godzinie szesnastej trzydzieści miałem stawić się na swoją sesję.
Królowa naszego biura przywitała mnie skinieniem głowy, zorientowałem się, że jej stanowisko pracy znajdowało się na podwyższeniu, dzięki czemu, każdy z odwiedzających jej biuro, znajdował się niżej.

– Witaj, jak się masz? – zaczęła. – Cieszę się, że tutaj przyszedłeś. Co cię sprowadza?

– Poczucie obowiązku – skłamałem. – I troska o własną karierę – pogrążałem się coraz bardziej w kłamstwie.

– Rozumiem. Pamiętam, kiedy sama byłam w twoim wieku. Wiesz co jest najważniejsze, aby osiągnąć sukces? Dam ci jedną, ważną radę. Dystans i życie osobiste. Czyli to dwie ważne rady- dystans, życie osobiste i praca nad sobą. Tak. Trzy rady- dystans, życie osobiste, praca nad sobą i konsekwencja. Tak. Rozumiesz?

– Czy możesz rozwinąć?

– Traktuj swoje życie osobiste z dystansem, stawiaj zawsze pracę ponad sobą i bądź konsekwentny w tym wszystkim.

– Nie tego się spodziewałam, ale dziękuję. A co z rodziną?

– Rodzina mój drogi, tak… miałam kiedyś rodzinę, a teraz wiesz co mam? Karierę. Kariera nie zostawi cię dla młodszej jak mój mąż, nie otworzy budki z hummusem, jak mój syn. Teraz traktuję poważnie tylko trzy rzeczy- swoją pracę, swoje osiągnięcia i swoją reputację. Widzisz, każdy ma swój los i swoje przeznaczenie, ja jestem MENADŻEREM. Ta firma mnie potrzebuje. Muszę zostać sama.

Usłyszałem wzniosłą muzykę i głowę dam sobie uciąć, że widziałem pelerynę wystającą spod żakietu Królowej. Ścieżka super bohatera jest samotna, tym bardziej samotna, im większa jest moc. Z wielką mocą, przychodzi wielka odpowiedzialność.

Czy Twój szef jest Twoim bohaterem? Czy wierzysz w swojego menadżera? Czytaj następny odcinek.

Tutaj znajdziesz poprzedni odcinek.

Jestem, który nie jestem tak do końca.

Dodaj komentarz:

Twój email nie będzie widoczny.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

Close