Osiem sposobów na lepsze życie

Oto jest- uniwersalny poradnik, dzięki niemu wzrośnie jakość Twojego życia. Wystarczy stosować się do tych powszechnie znanych zasad, a nigdy już nie zaznasz smutku. Oto osiem sposobów na lepsze życie.

2015-07-Life-of-Pix-free-stock-photos-ocean-kid-grey-nabeel

1. Unikaj stresów.
Najnowsze badania pokazały, że osoby, które narażone są na stres częściej się denerwują, co powoduje wzrost ciśnienia, choroby układy krwionośnego, niestrawność, zgagę, a ostatecznie nerwicę i depresję. Konkluzja jest prosta- należy całkowicie unikać czynników stresogennych, takich jak praca, związki międzyludzkie, prowadzenie pojazdów mechanicznych i kontakt ze światem zewnętrznym.

2. Uprawiaj sport.
Sport to zdrowie, już kilka minut ruchu dziennie sprawia, że nasz organizm wytwarza więcej dopaminy, co skutkuje natychmiastową i znaczną poprawą samopoczucia. Podczas sportów należy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż bieganie może skutkować kontuzjami mięśni nóg, sporty siłowe z kolei są zagrożeniem dla kręgosłupa, a w większość dyscyplin drużynowych wpisana jest rywalizacja, zatem jest to czynnik stresogenny – patrz punkt 1. Jaki sport zatem wybrać? Najlepszym będzie taki w którym nie trzeba się ani przesadnie ruszać ani nadwyrężać i uprawia się go samotnie. Ci, którzy pomyśleli o masturbacji powinni się wstydzić, chodziło mi o samotne układanie kompozycji szachowych. Niestety ma to pewien minus- nie uwalnia się dopamina.

3. Zakochaj się.
Miłość uskrzydla. Miłość dodaje sił. Miłość cierpliwa jest. Miłość nie unosi się gniewem. Miłość nie szuka swego. Miłość wszystkiemu wierzy. Naukowcy twierdzą, że miłość nie trwa dłużej niż cztery, a mimo to warto spróbować. Oczywiście należy pamiętać o punkcie pierwszym.

4. Unikaj alkoholu.
Alkohol jest jednym z najgorszych narkotyków dostępnych na kuli ziemskiej. Szkody, które wyrządza każdego miesiąca na świecie są wodą na młyn dla zwolenników całkowitej abstynencji. Już pięć minut po tym jak rzucisz alkohol przekonasz się, że świat na trzeźwo jest ciekawszy, a bodźce zewnętrzne są lepiej odbierane. Nagle okazuje się, że nie tańczysz tak dobrze, że podrywana przez ciebie dziewczyna nie jest tak ładna, a na drodze są też inni uczestnicy ruchu. To wszystko zaczyna przerażać i… patrz punkt pierwszy.

5. Pracuj kreatywnie.
Praca kreatywna zapewnia ciągłą stymulację intelektualną, a pobudzony umysł mniej skłonny jest do depresji. Badania pokazują, że osoby, które pracują kreatywnie są bardziej szczęśliwe niż pracownicy korporacji zmuszeni do ciągłego powtarzania czynności kopiuj-wklej. Stan ten utrzymuje się do momentu płacenia rachunków.

6. Bądź uprzejmy.
Ludzie uprzejmi lepiej śpią, częściej się uśmiechają i są lepiej odbierani przez społeczeństwo. Dłużej również stoją w kolejkach, chodzą w wadliwych butach, bo uprzejmość nie pozwala im na składanie reklamacji, oraz często muszą wykonywać pracę za innych, gdyż uprzejmość często wiąże się z brakiem asertywności.

7. Dużo się uśmiechaj.
Uśmiech to podstawa, jeden uśmiech wystarczy by zburzyć mur nienawiści i skruszyć lód wokół serca niewieściego. To wszystko prawda. Tylko nie w tramwaju i nie do obcych ludzi. Na pogrzebach również tego unikaj. W ogóle, lepiej unikać uśmiechu wśród innych ludzi, bo może to kogoś urazić. Nie ma po co się stresować, patrz punkt pierwszy.

8. Wysypiaj się.
Sen jest najlepszym lekarstwem. Chyba, że masz rzeżączkę, wtedy użyj penicyliny. Odpowiednia ilość snu sprawia, że mamy lepszą pamięć, jesteśmy bardziej wypoczęci i nie mamy czasu na nasze hobby i obowiązki domowe. Wysypianie się niejednokrtownie odbywa się kosztem innych aktywności, często trzeba wybierać, a wybór to stres, a stres- patrz punkt 1.

Mam nadzieję, że byłem pomocny i teraz wiecie już jak żyć. Jak wy sobie radzicie?

Jestem, który nie jestem tak do końca.

Dodaj komentarz:

Twój email nie będzie widoczny.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

Close