Ostatni Lajk

Dzień pracy standardowo rozpocząłem od sprawdzania Facebooka. Nie dane mi była zapamiętać w którym dokładnie momencie mojego życia stało się to, nie tyle rytuałem, ile prawdziwym nałogiem. Początkowo sprawdzałem wiadomości i powiadomienia, by niepostrzeżenie zacząć oglądać wszystko co pojawi się na moim ekranie, co kilka sekund klikając ikonkę z wyciągniętym kciukiem. Tego poranka wszystko to miało się zmienić.

Gdy tylko oczom moim ukazał się niebiesko-biały wirtualny świat, niezwłocznie kliknąłem w prawy górny róg, gdzie na ikonce kuli ziemskiej pojawiła się czerwona jedynka. Już po kilku sekundach na moim monitorze znalazło się powiadomienie od administratorów strony.

Facebook się zmienia dla Ciebie!
W trosce o lepszą jakość świadczonych usług informujemy, że od dnia 1 lipca 2015 zmieniamy zasady przyznawania polubień stronom i postom. Aby jeszcze lepiej dopasować wyświetlane treści do oczekiwań odbiorców, wprowadzone zostanę dwa rodzaje kont Facebook. Konto Standard Free, czyli standardowe konto Facebooka, które zawierać będzie wszystkie aktualne opcje z tą różnicą, że każdemu użytkownikowi przysługiwać będzie miesięczny limit polubień w ilości 25, polubienia niewykorzystane nie przechodzą na kolejny miesiąc. Przekroczenie ilości polubień skutkować będzie naliczaniem kosztów w zależności od kategorii polubionej treści (więcej w taryfikatorze).
Konto Like+ (Lajk plus), jest to konto z nielimitowaną ilością polubień, koszt tego konta to 159 złotych miesięcznie.
Więcej dowiesz się czytając regulamin.
Pamiętaj, że zmieniamy się dla Ciebie.
Ekipa Facebooka.

Poczułem nagłe uderzenie gorąca, jak to limit lajków? Jak to dwadzieścia pięć na miesiąc? Przecież dzisiaj dopiero pierwszy dzień miesiąca, a ja już automatycznie polubiłem 19 stron i postów. Płacić za Facebooka nie będę, nie płacę za nic w internetach, dlaczego mam płacić za to? Facebook należy mi się jak Grekowi premia za podnoszenie deski!

Poczułem, że to może oznaczać najgorsze- będę zmuszony czytać posty i wybierać takie, które rzeczywiście zasługują na polubienie. Być może będę zmuszony z czegoś zrezygnować, może przestanę lajkować zdjęcia nowo narodzonych dzieci? I tak większość z nich jest brzydka. Okej, to mi da jakieś siedemset lajków mniej. Co dalej? Mogę przestać klikać w reklamy produktów kosmetycznych, w sumie i tak nie korzystam z tamponów. Super, kolejne trzysta lajków mniej. Co teraz? Celebryci. Lubię wielu z nich, wydaje mi się, że zbyt wielu. Sprawdźmy kogo tu mam. Schwarzenegger, nie powinienem z nim zadzierać, ale co tam! Dałeś sobie tęczę na profilowe? Przesadziłeś, zabieram swojego lajka, doigrałeś się frajerze! Ciekawe czy dalej będziesz taki mądry. A tutaj następny, nie popiera JOWów, pożegnaj się z moim polubieniem cwelu, idziemy po ciebie! Gwiazdy mam z głowy, została mi aktywność znajomych. Muszę tutaj przyjąć jakąś zasadę, zacznijmy od zdjęć. Nie będę lajkował zdjęć facetów bo to pedalstwo, a to jest modne w Stanach Zjednoczonych. Co z kobietami? Będę lajkował tylko zdjęcia ładnych kobiet. I tych wolnych, nie chcę dostać w pysk od jakiegoś zazdrośnika. Cenię sobie bezpieczeństwo, również finansowe. Dlatego właśnie umieściłem pieniądze w greckim banku. Są nie do ruszenia.

Tak zmęczyły mnie te czynności, że nie miałem czasu pracować, na szczęście i tak nie miałem zamiaru, głównie dlatego, że jako Polak sprzeciwiam się byciem wyzyskiwanym przez zagraniczne korporacje, a właśnie w takiej pracuje. Powinniśmy rozpierdolić ten system tak jak leci. Najwyższy czas wprowadzić prawdziwą demokrację, precz z komuną. Jako wolny człowiek mam całkowite prawo nie pracować i nic nie robić! Domagam się tylko odpowiednich świadczeń socjalnych, czy to wiele? I gwarancji zatrudnienia dla wujka, jest górnikiem. Takie to myśli towarzyszyły mi gdy wracałem do domu. Zmęczony i wykrzywiony jak dziecko z in vitro rozsiadłem się przed telewizorem i włączyłem wiadomości.

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Zamieszkały w Radzyniu Podlaskim 37 letni Zenon Bubka nie zgadza się na legalizację małżeństw homoseksualnych w oddalonych o ponad siedem tysięcy kilometrów Stanach Zjednoczonych (USA).
– Dlaczego nikt nie spytał mnie o zdanie? – dziwi się bezrobotny ojciec piątki dzieci. –Pani Redaktur, przecież takich rzeczy nie wolno robić ot tak, to jest wbrew prawu, żeby geje razem mieszkały.
– Ale oni i tak już razem mieszkają – odpowiedziała Pani Redaktur
– O mój Boże, już? Tak szybko?!

A teraz wiadomości ze świata. Przynajmniej 39 osób zginęło w zamachu bombowym bleblebleblebleblbe w Kuwejcie, bleblebleble wśród ofiar nie było Polaków.

Odetchnąłem z ulgą, najważniejsze, że Nasi nie zginęli, wystarczająco dużo już Nas poległo podczas Powstania Warszawskiego, na pamiątkę tego ubieram koszulkę z symbolem Polski Walczącej. Chciałem sobie jeszcze zrobić tatuaż z napisem „Żołnierze Wyklęci”, kolega miał coś takiego na czapeczce, fajnie wyglądało.

Wyłączyłem telewizor i uruchomiłem laptopa. Swoje pierwsze wirtualne kroki skierowałem oczywiście na Facebooka. Przesuwając ekran w dół zobaczyłem ciekawą stronę „Nie dla uboju rytualnego!”. Polubiłem. Muszą się ze mną liczyć, żarty się skończyły.

Joseph_Anton_Koch_006

Jestem, który nie jestem tak do końca.

Dodaj komentarz:

Twój email nie będzie widoczny.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer

Sliding Sidebar

Close